טיפול משמר לשתלים דנטליים

השתלת שיניים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

שתלים דנטליים הם פתרון מתקדם ויעיל לשיקום שיניים חסרות, והם יכולים להחזיק מעמד שנים רבות אם מתבצעים טיפולי תחזוקה נכונים. במאמר זה נסקור את השתלת השיניים, מתי יש צורך בהשתלת שיניים, כמה זמן שתל דנטלי מחזיק ומהם טיפולי התחזוקה הנדרשים לשמירה על השתלים.

סקירה כללית על השתלת שיניים

השתלת שיניים היא פרוצדורה דנטלית שבה מוחדר שתל מתכתי (בדרך כלל טיטניום) ללסת, כדי לשמש כתמיכה לכתר שן מלאכותי. התהליך כולל שלושה שלבים עיקריים: החדרת השתל ללסת, תקופת החלמה שבה השתל מתמזג עם עצם הלסת, והצבת הכתר על השתל. השתלים מציעים פתרון קבוע ויציב לשיניים חסרות, עם מראה ותפקוד הדומים מאוד לשיניים טבעיות​ (NewMouth)​​ (Cleveland Clinic)​.

מתי צריך השתלת שיניים?

השתלת שיניים מומלצת במקרים הבאים:

חוסר שן אחת או יותר: כאשר יש חוסר של שן אחת או יותר והשיניים הסמוכות במצב טוב.

שיניים תותבות לא נוחות: למטופלים שמתקשים להסתגל לשיניים תותבות ונזקקים לפתרון קבוע יותר.

עצם לסת חזקה ובריאה: כאשר עצם הלסת חזקה ובריאה מספיק לתמוך בשתל.

בריאות כללית טובה: המטופלים צריכים להיות במצב בריאותי כללי טוב ללא מחלות כרוניות לא מבוקרות שיכולות להשפיע על תהליך ההחלמה​ (NewMouth)​​ (Cleveland Clinic)​.

כמה זמן שתל דנטלי מחזיק?

שתלים דנטליים יכולים להחזיק מעמד שנים רבות ואף לכל החיים, במידה ומבצעים תחזוקה נכונה ושומרים על היגיינת הפה. מחקרים מצביעים על שיעורי הצלחה של 90-95% לשתלים דנטליים לאחר עשר שנים. עם זאת, משך החיים של השתל תלוי בגורמים כמו איכות העצם, היגיינת הפה והתחזוקה השוטפת​ (NewMouth)​​ (Cleveland Clinic)​​ (DentalFind)​.

מה הם טיפולי ה"תחזוקה" שצריך לעשות?

טיפולי התחזוקה לשתלים דנטליים כוללים:

צחצוח שיניים יסודי: יש לצחצח שיניים לפחות פעמיים ביום עם מברשת שיניים רכה ומשחת שיניים פלואורידית.

שימוש בחוט דנטלי: חשוב להשתמש בחוט דנטלי לניקוי בין השיניים ובין השתלים כדי למנוע הצטברות של פלאק ואבנית.

שטיפות פה: שימוש בשטיפות פה אנטי-בקטריאליות יכול לסייע במניעת זיהומים והצטברות חיידקים סביב השתלים.

בדיקות שגרתיות במרפאת השיניים: יש לבקר אצל רופא השיניים לפחות פעמיים בשנה לבדיקות שגרתיות וניקוי מקצועי. מרפאת שיניים בהוד השרון מציעה שירותי תחזוקה ובדיקות שגרתיות לשתלים דנטליים כדי להבטיח את בריאותם ואריכות ימיהם.

ניקוי מקצועי: ניקוי מקצועי אצל שיננית כולל הסרת אבנית ופלאק באזורים שקשה להגיע אליהם עם צחצוח שיניים רגיל​ (Cleveland Clinic)​​ (DentalFind)​.

סיכום

שתלים דנטליים הם פתרון מצוין לשיקום שיניים חסרות, אך דורשים תחזוקה שוטפת והיגיינת פה טובה כדי להבטיח את אריכות ימיהם ותפקודם התקין. מרפאת שיניים בהוד השרון מספקת את כל השירותים הנדרשים לתחזוקה ולבדיקות שגרתיות של השתלים, ומציעה טיפול מקצועי ואיכותי לשמירה על בריאות הפה והשתלים שלכם.

השתלת שיניים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

המגזין המקיף ביותר עם כל המידע, ההמלצות והטיפים שצריך לגיל השלישי! התחילו ללמוד ולהנות ממידע ומאמרים מעניינים לגיל השלישי

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
כיסויים לספה סטוק הום

חידוש הספה בקלות ובתקציב נמוך עם כיסוי ספה

אף אחד לא אוהב לראות את הספה שלו מתבלה ודהויה. זו עם כיסוי לספה כל הנושא הופך לקל ונעים יותר, פשוט לבחור כיסוי ספה מתוך מגוון בדים וסגנונות וחידוש וניקוי הספה שלך מעולם לא היה קל יותר. פשוט התקשרו לסטוק הום והתייעצו בבחירת כיסוי לספה שלך.

לקריאת המאמר »

צרו איתנו קשר