ביטוח תכולה – מדוע הוא חשוב והכרחי לכל אחד?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

כל אחד מאיתנו מחזיק סך חפצים, פריטים, המשמשים אותו לצרכים שונים ביום יום, בין אם זה באופן קבוע ובין אם זה באופן מזדמן. ישנם חפצים ופריטים שיש להם חשיבות ביום יום לשימוש כזה או אחר, וישנם חפצים ופריטים בעלי משמעות רגשית, אישית, מקצועית ואחרות. דברים שאנחנו לוקחים אותנו ממקום למקום, מקפידים לשמור עליהם שלא ייקרה להם שום דבר רע.

זה נכון במקרים בהם מדובר על חפצים ופריטים המאוכלסים בנכס משלנו, וזה נכון גם במקרים בהם אנחנו שוכרים נכס למגורים. בשני המקרים, החפצים והפריטים הם שלנו ועלינו להקפיד ולשמור עליהם. אם חס וחלילה קורה משהו, נרצה שתהיה לנו אפשרות לרכוש אותם מחדש או לתקן אותם, במידה ונידרש לכך.

בדיוק לשם כך אנחנו צריכים לרכוש ביטוח תכולה. מדובר על רכיב המשולב בביטוח דירה ביחד עם ביטוח מבנה. אך אם אנחנו רוצים, יש לנו אפשרות לרכוש ביטוח תכולה בנפרד, על מנת ליהנות מכיסויים שונים שיחולו אך ורק על חפצים ופריטים שברשותנו, על פי הצורך, מבלי להתייחס לשאלת המבנה.

 

מה זה ביטוח תכולה, מה הוא כולל ולמה הוא מתייחס?

ביטוח תכולה, כפי שניתן להבין מהשם, מתייחס לחפצים ופריטים שנמצאים ברשותנו. הביטוח מתייחס לכל פרט שנמצא ברשותנו, כאשר במקרים מסוימים נידרש לרכוש הרחבות מיוחדות בגלל ערכם של הפריטים. למשל, במקרים של מכשירים יקרי ערך, יצירות אומנות, תכשיטים ושעונים. ישנם גורמים, כמו למשל חברות אשראי, דרכן אפשר לרכוש ביטוח תכולה וליהנות מכיסוי מסוים עבור פריטים אלו, בלי קשר לשאלת ההרחבה.

ביטוח זה מתייחס למקרים ספציפיים בהם החפצים שלנו יהיו בסיכון. למשל, מקרים של גניבה, אובדן, חבלה, נזקים כתוצאה מהצפות, שריפות או מקרים אחרים. חשוב לציין, אפשר גם למצוא בפוליסה גם הקשרים למקרים של נזקים לצד ג'. כלומר, אם חפץ מסוים גורם נזק לרכוש של אחרים, אזי שהפוליסה מכסה את עלות הפיצויים. זה נכון גם למקרים בהם נגרם נזק גופני או אחר. למשל, אם אורח משתמש במכשיר מסוים ונגרם לו נזק, אז שהביטוח מכסה את עלות הפיצוי כלפיו.

 

למה כל אחד צריך להחזיק ביטוח תכולה?

אנשים שמחזיקים נכס משלהם, נוהגים לרכוש ביטוח דירה הכוללת בתוכה, כאמור, פוליסת  ביטוח תכולה. אך לא רק הם צריכים להחזיק בפוליסה זו, אלא גם מי ששוכר דירה ומשתמש בנכס של אחרים.

הסיבה לכך היא פשוטה, גם אם הדירה איננה ברשותו, התכולה שייכת לו (אלא אם מדובר בסיטואציה אחרת). חשוב שהוא ישמור עליה וידאג לבטח אותה מפני כל סכנה. כך אם חס וחלילה יקרה משהו, הוא יוכל לקבל פיצוי. זה נכון גם במקרים בהם יש לדירה ביטוח, אז הבעלים יפוצו על הנזק שנגרם לה, בזמן שהוא יקבל את הפיצוי על הנזק שנגרם לתכולה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

המגזין המקיף ביותר עם כל המידע, ההמלצות והטיפים שצריך לגיל השלישי! התחילו ללמוד ולהנות ממידע ומאמרים מעניינים לגיל השלישי

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מה שצריך לדעת על ירושת משק חקלאי

משק חקלאי הוא נכס מורכב, שאופן ההורשה שלו שונה מאופן הורשת נכס נדל"ן רגיל. הורשת משק חקלאי כפופה להוראות חוק הירושה, להסכם החכירה בין המוריש לרשות מקרקעי ישראל, ולנוהלי האגודה השיתופית שבה חבר המוריש.

לקריאת המאמר »
גירושין

איך מתגרשים בגיל השלישי? (מדריך)

גירושין בגיל מבוגר, ראו עלייה משמעותית בשנים האחרונות. מאמר זה מסביר על הסיבות לגירושין בגיל מבוגר, על ההבדלים בהשוואה לגירושין בגיל צעיר, ומספק טיפים חשובים להתמודדות עם האתגרים הרגשיים והמעשיים שעלולים להתעורר בתקופה זו.

לקריאת המאמר »

ההתקדמות האחרונה בטכנולוגיית מכשירי שמיעה לקשישים

ככל שאנו מתבגרים, השמיעה שלנו מתחילה באופן טבעי לרדת, מה שמקשה על ליהנות משיחות, מוזיקה ומצלילי חיי היומיום. למרבה המזל, ההתקדמות בטכנולוגיית מכשירי השמיעה הפכה את זה לקשישים בקלות רבה יותר מתמיד להחזיר את שמיעתם ולשפר את איכות חייהם. במאמר זה, נחקור את החידושים האחרונים במכשירי שמיעה המיועדים במיוחד לקשישים.

לקריאת המאמר »

צרו איתנו קשר