תפריט נגישות
English Русский German French
גודל גופן  א א א
חיפוש

רשימת עורכי דין העוסקים בתחום דיני הירושה

 

לנוחותכם, מצורפת בזה רשימת עורכי דין העוסקים בתחום דיני הירושה, ואשר ביקשו להיכלל ברשימה זו לצורך הענקת שירותים משפטיים בכל הנוגע להוצאת צו ירושה בישראל בעניין עיזבונו של בעל נכס המנוהל בידי החברה.

תשומת ליבכם להנחיות הבאות:

 
  השלב הראשון בבדיקת בקשתכם להשבת נכס הינו בדיקת הזהות בין בעל הנכס הרשום ברשימת הנכסים המפורסמת על ידי החברה, ובין קרוב המשפחה שפרטיו מופיעים בבקשה שהגשתם (ראה גם "שאלות ותשובות נפוצות").
היה ולאחר בדיקת החברה ייקבע כי אכן קיימת זהות בין קרוב משפחתכם ובין בעל הנכס, על החברה לברר מיהם היורשים הזכאים לנכס על פי דיני הירושה. במקרים המתאימים על פי חוק, בשלב זה נדרשים יורשים להמציא לחברה צו ירושה מערכאה מוסמכת בישראל בעניין עיזבונו של בעל הנכס, לצורך קביעת זכאותם של היורשים ושחרור הנכס לידיהם.

היה ותידרשו להמציא צו ירושה, תישלח אליכם החלטה חלקית ובה תצוין הדרישה לצו ירושה. לאחר קבלת החלטה חלקית כאמור, תוכלו להיעזר ברשימה המצ"ב לצורך איתור עורך דין אשר יסייע בידיכם בהליך המשפטי של הוצאת צו הירושה.

יובהר כי גם בשלב הוצאת צו הירושה, אין הכרח או חובה על פי דין להיעזר בשירותי עורך דין, וניתן לבצע את הפרוצדורות הדרושות לצורך קבלת צו הירושה באופן עצמאי.
עם זאת, מאחר שלעתים מדובר בהליכים מורכבים ומאחר שיורשים רבים בוחרים לשכור את שירותיו של עורך דין אשר יטפל בכך עבורם, יצרה החברה את הרשימה המצ"ב, במטרה לסייע באיתור עורך דין מתאים לאלו המעוניינים בכך. הרשימה נוצרה על בסיס פניות של עורכי דין אשר העידו על עצמם כבעלי ניסיון בתחום הירושה, אך אין היא מתיימרת לכלול את כל עורכי הדין העוסקים בתחום (ישנם עורכי דין רבים אחרים שאת פרטיהם ניתן למצוא באתר האינטרנט של לשכת עורכי הדין בישראל בכתובת: www.israelbar.org.il) .
לנוחותכם, החברה ריכזה את הנתונים שמסרו לה עורכי הדין, אך אין היא אחראית לנכונותם.
אין ברשימת עורכי הדין שבמאגר משום המלצה של החברה להתקשר עם עורך דין בכלל או עם עורך דין מאלו הכלולים ברשימה, בפרט.
ההחלטה האם להסתייע בשירותיו של עורך דין הינה בידכם ובאחריותכם בלבד.
 
לידיעתכם, דרישות החובה מעורכי הדין אשר ביקשו להיכלל ברשימת החברה הן כדלקמן:
  1. ניסיון בדיני ירושה ובהוצאת צווי ירושה.
  2. התחייבות בכתב שלא לגבות מן היורשים שיזדקקו לשירותיהם ואשר יפנו אליהם עקב פרסום שמם ברשימה המצ"ב, שכר טרחה העולה על התעריף המינימלי הקבוע בכללי לשכת עורכי הדין (תעריף מינימלי מומלץ), תש"ס - 2000.
    כל עורכי הדין המופיעים ברשימה העבירו לחברה התחייבות בכתב כאמור.  
בנוסף לכך, על מנת לסייע בידיכם לבחור בעורך הדין המתאים לכם, נכללים ברשימה המצ"ב פרטים ונתונים מקצועיים בנוגע לעורכי הדין, כמפורט להלן:
  1. מספר שנות הניסיון בתחום דיני הירושה.
  2. ניסיון בהוצאת צווי ירושה אחר נספי שואה - במידה שקיים.
  3. שליטה בשפות זרות מלבד אנגלית - במידה שקיימות.
  4. מומחיות בדין הזר - במידה שקיימת ולגבי אלו מדינות.

מאשר שקראתי והבנתי את האמור לעיל.

להורדת רשימת עורכי הדין העוסקים בתחום דיני הירושה לחץ כאן.